Sure ve Dua Ezberletici

Sure ve Dua Ezberletici Software


Firmenname:
Wie es funktioniert

1. Sure ve dua öğretici, ezberletici adını verdiğimiz uygulamamız ile seçeceğiniz bir sureyi ayet ayet, duaları da cümle cümle ve belirli aralıklarla tekrar eden şekilde dinleyebilirsiniz.

2. Uygulamızın amacı sure ve duaları ayet ayet ve cümle cümle ezberlemenize yardımcı olmak olduğu için, bazı sure ve dualarda genel okuma kurallarından farklı bir okuma şekliyle karşılaşabilirsiniz.

3. Uygulamamız için sure ve duaları özel olarak okuyup bize gönderen Nuri Akar Hocamıza çok teşekkür ediyoruz.Sure ve Dua Ezberletici Bildschirmfotos

         


Produkt einzelheiten und Beschreibung von Sure ve Dua Ezberletici

Namaz sureleri ve dualarını, namaz sureleri dışındaki diğer surelerden bazılarını, müezzinlikte okunan temel duaları vb. ezberlemek için yardımcı bir uygulama sunuyoruz. Ayrıca namazların kılınışını ana hatlarıyla öğrenebileceğiniz, basit bir simülasyon (benzetim) ile seçeceğiniz bir namazı baştan sona sesli ve görüntülü takip edebileceğiniz Namaz Hocası (Namaz nasıl kılınır?) bölümü bulunmaktadır.

Namaz kılmak isteyenler namaz simülatörü ile beş vakit namazı ve vitir namazını kılmayı öğrenebilirler. Bu bölümde zammı sureler şimdilik sabit olarak verilmektedir. Namazlar ile ilgili bilgilerde verildiği gibi namaz kılarken, farklı ayet ve sureler okunabilir.

Sure ve dua öğretici, ezberletici adını verdiğimiz uygulamamız ile seçeceğiniz bir sureyi ayet ayet, duaları da cümle cümle ve belirli aralıklarla tekrar eden şekilde dinleyebilirsiniz. Sesli olarak okunan ayetler ve dualar Arapça ve Latin harfleriyle (Türkçe) takip edilebilir. O anda okunan ayet veya dua cümlesi renkli olarak gösterilmektedir. Başlat düğmesine her dokunduğunuzda sure birinci ayetten tekrar başlayacaktır.

Farklı hız seçenekleri ile okuma hızını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Her bir cümlenin kaç kere tekrar etmesini ve tekrarlar arasında kaç saniye beklemesini istiyorsanız, hemen o ekranda bunları ayarlayabilirsiniz. Sureyi veya duayı dinlemeye başladığınız anda bile tekrar sayısı ve bekleme zamanı ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Dinlediğiniz ayeti (veya cümleyi) tekrar etmeniz için araya uygun bir bekleme zamanı ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Sure veya duanın sadece belli bir yerini dinlemek isterseniz, istediğiniz satıra parmağınızın ucuyla dokunmanız yeterli. Hangi satıra dokunursanız uygulamamız o satıra geçecektir. Dilediğiniz cümleyi iyice öğrenene kadar tekrar edebileceksiniz.

Sureleri ve duaları tekrarsız bir şekilde dinlemek isterseniz tekrar sayısını ve bekleme süresini en az değere ayarlamanız yeterli olacaktır.

Metin boyutlarını değiştirmek isterseniz yine aynı ekranda gösterilen bölümde - ve + düğmelerini kullanabilirsiniz.

Ekranının sağ üst köşesindeki seçeceği işaretleyerek dua veya sureyi Ezberlendi olarak işaretleyebilirsiniz.

İnşallah uygulamamızın bir miktar da olsa faydalı olmasını ümit ediyoruz.

Uygulamamızda

İstiaze (Euzu Besmele)

Kelime-i Şehadet

Kelime-i Tevhid

Ezan

Kamet

Ezan Duası

Ayetel Kürsi

Amenerresulu

Huvallahullezi

Subhaneke

Tahiyyat (Ettahiyyatu)

Allahümme Salli

Allahümme Barik

Rabbena Atina

Rabbenağrifli

Kunut duaları (Allahümme inna nesteinüke, Allâhümme iyyake nabüdü),

Amentü

(..Sûreler..)

Fatiha

Fil

Kureyş

Maun

Kevser

Kafirun

Nasr

Tebbet (Mesed)

İhlas

Felak

Nas

Duha Suresi

İnşirah Suresi

Tin suresi

Kadr Suresi

Asr Suresi

Humeze Suresi

Abese Suresi

Buruc Suresi

Fecr Suresi

Fetih Suresi

Hakka Suresi

İnfitar Suresi

Kıyame Suresi

Muddessir Suresi

Murselat Suresi

Nebe Suresi

Rahman Suresi

Yasin Suresi

Cuma

Naziat

Tekvir

Mutaffifin

İnşikak

Tarık

A'la

Gaşiye

Beled

Şems

Leyl

Beyyine

Zilzal

Temel müezzinlik bilgisi düzeyinde bazı ayet ve dualar yer almaktadır.

Uygulamamız ile ayet ve duaları cümle cümle görüp, okuyup, dinleyip, otomatik tekrarlarla öğrenebileceğinizi umuyoruz. Ezan dinlemek için bile kullanabilirsiniz.

Besmele, ayet olarak sadece Fatiha Suresinde seslendirilmiştir. Ios ortamındaki fontlardan dolayı şeddeli kullanımlarda esre harfin değil şeddenin altında gösterilebilmektedir.

Uygulamızın amacı sure ve duaları ayet ayet ve cümle cümle ezberlemenize yardımcı olmak olduğu için, bazı sure ve dualarda genel okuma kurallarından farklı bir okuma şekliyle karşılaşabilirsiniz. Mesela iki ayetin birleşik okunabildiği Kadr Suresinde ...emrin selam... yerine, ayetin bitim yerindeki ..emr. kelimesinde durulmuş, daha sonra diğer ayete geçilmiştir. Tek ayetten oluşan bazı uzun bölümler, ezber kolaylığı olması açısından bölümlere ayrılmıştır.

Uygulamamız için sure ve duaları özel olarak okuyup bize gönderen Nuri Akar Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Allah ondan ve sizlerden razı olsun.Oben Sure ve Dua Ezberletici Bewertungen


 • durch mkanki

  Süper

  Sehr gut • durch eynursa

  Digoron

  Allah,ım emegi geçenleri sev,sevdir,sevindir amin,amin,amin • durch Hasrettstar

  Harika

  Cok güzel app
Am beliebtesten in Reference

Fonts & Big Emojis for iPhones
The Practice Co Devotionals
30 Day Bible Study
Chemie Lexikon
TikTags
Best Captions For Instagram
DWG Load
Get More Followers Super Tags
Top Likes for Instagram Year
Stadtbildpflege Kaiserslautern
Gospel Media
Basic Accounting Tutorial 2018
99 Names of Allah & Sounds
Rumänisch Deutsch Wörterbuch
Prime Rhyme